• Hachmolog

מה תוקע אותך?

מה תוקע אותך?

הרבה מאוד נשים עוסקות במקצועות או נמצאות בתפקידים שלא ממצים את היכולות, הכישורים והפוטנציאל התעסוקתי שלהן. הן יושבות במקום שלא מתאים להן ומרגישות ממש כמו עבד מהסיפורים במקום העבודה. מכירה גננת שהגיעה אל הגן רק בגלל שזה מקום העבודה הקרוב ביותר אל ביתה? או מזכירה שהייתה יכולה להצליח הרבה יותר מהמנהלת... לו היו עוסקות במקצוע שתואם את הפוטנציאל הייחודי שלהן, סביר להניח שהיו מסופקות, שמחות וגם מרוויחות יותר בהתאם.

מסקרן אותך מה, בעצם, מונע נשים מלעבוד בעבודה שתספק אותן? אם זה כל כך פשוט למה לא כולן עושות את זה?

התשובה לשאלה זו היא לא סוד ולאחר עשרות שנות עבודה בתחום התעסוקתי אני יכולה לגלות לך עד כמה כח המחשבה הוא קריטי בענין. האמונה: "אני יכולה להצליח" או "בחיים לא אצליח לצייר / לתפור / לגזור ישר..." היא האחראית להתקדמות או לעצירה שלנו בתחום! עד כדי שאפילו מחשבה קטנה שנבנתה ונתקעה אצלנו בראש יכולה להשפיע על ההצלחה שלנו בכל חלקי החיים וכך גם כמובן בחלק התעסוקתי. במהלך שנות עבודתי ביעוץ תעסוקתי אני שומעת משפטים כל הזמן כמו: "אני לא יכולה לדרוש יותר שכר, זה מה שנותנים במגזר", "בחיפה/באשדוד/בביתר וכולי... אנשים מהמגזר לא רוצים / לא יכולים לשלם", למצוא עבודה / לקדם עסק זה קשה", "אם רוצים פרנסה טובה צריך להתפשר – לא חייבים ליהנות מעבודה".

לכל האמונות האלה ישנו יסוד כלשהוא ואחיזה במציאות, אחרת לא היינו מחזיקות בהן. אבל עם זאת, הן לא האמת לאמיתה. הן אמת חלקית, לא מבוססת לחלוטין והעצוב ביותר: היא זו שלא מאפשרת לנו לחשוב שישנה אפשרות אחרת.

המסגרת התעסוקתית הינה מורכבת ומאתגרת בכל מקום ומצב, והתפיסות והאמונות שלנו לגבי הנושא הן סובייקטיביות ואינן אובייקטיביות. ברוב המקרים הן מעכבות את הצלחתנו והתקדמותנו התעסוקתית, כך נענה על השאלה מי תוקע אותך? רק האמונות שלך...

אמונות אלה משפיעות בצורה דרמתית על חיינו. לדוגמא: אם אנחנו מחזיקות באמונה שלחרדיות משלמים תמיד שכר נמוך במקומות עבודה, אז הסיכוי שיהיה לנו אומץ להגיע לעבודה ולפתח משא ומתן שבו נבקש שכר גבוה יותר מראש או העלאת שכר במשך הזמן, הוא מאוד נמוך.

מה עושים עם האמונות הללו? איך מתפטרים מהן? אז ככה, אמונות לא אוהבות נתונים והגיון בריא. הנתונים מראים על האמת לאמיתה, וגורמים לאמונה לאבד את ביסוסה במוחנו. כך היא מאבדת את כוחה מתאדה ונעלמת... אמונות יכולות להתקיים כל עוד האמונה בהן קיימת. נקודה. ללא האמונה, הן נעלמות. ואז, במידה והן אכן הגבילו אותנו עד כה, יש לנו הזדמנות פז להכניס אמונות אחרות במקומן. אמונות מחזקות יותר ומקדמות יותר.

זה לא אומר שמצאנו איזה לחש או קסם סודי ומהיום חשבון הבנק שלנו יתמלא בכוחות עצמו! בכדי לפרוץ את הדרך שלנו להעלאת שכר כשכירות או לדרישת מחירים גבוהים יותר בתור בעלות עסק, כדי לאזן בין בית לתעסוקה או כדי למצוא פתרון תעסוקתי שיהלום את צרכינו המשפחתיים והגבולות הערכיים שלנו – יש צורך בעבודה.

אבל כך הוא בכל המגזרים. כך הוא טבע העולם, מוטלת עלינו חובת ההשתדלות:

- הרבה שחרור מאמונות ומגבלות מחשבתיות שלקחנו לעצמנו במהלך השנים, כאנשים פרטיים וכמגזר "החרדים" באופן כללי.

- יצירתיות וחשיבה יוצאת דופן, מחוץ לקופסא בנוגע לפתרונות ואפשרויות חדשות.

- למידה וקבלה של כלים איכותיים לחיפוש עבודה, משא ומתן להעלאת שכר, כלים עסקיים אפקטיביים ומקדמים ויש עוד...

- אמונה בסיסית ואמיתית שאם זה סל הכלים ששלח לי השם והוא כולל: כישורים, יכולות וחיבורים אישיים ומצד שני "מגבלות" וצרכים שהבית והרמה הרוחנית שלי דורשים – אז ברור שישנה מסגרת תעסוקתית שתתאים לי ככפפה ליד!

מאחלת לכולנו שנשבור ונמיס את האמונות המגבילות הפרטיות והמגזריות, נפרוץ את הדרך הפרטית והאישית שלנו כדי לפאר את שמו של השם בעולם. כדי להאיר את האור המיוחד שלנו, שאין שני לו.

ברכה והצלחה לכולן!16 צפיות0 תגובות

רוצה לקבל 10% הנחה ברכישה הראשונה באתר?

הרשמו למועדון הלקוחות שלנו!

©כל הזכויות שמורות לבעלי האתר חכמולוג