• Hachmolog

מהו הייעוד התעסוקתי שלך? ואיך תמצאי אותו?


נשים מוצלחות אומרות שהן מצאו את ה"ייעוד התעסוקתי" שלהן – זה נשמע מושג גדול ומבטיח, ממש מרשים. גרפולוגיים או פסיכולוגיים מציעים לנו עזרה בהכוונה לייעוד התעסוקתי, אך מה המשמעות של המילים היפות הללו למעשה?

המשמעות של ייעוד תעסוקתי היא הביטוי האופטימאלי של המתנות שנתן לך הקדוש ברוך הוא תוך כדי תעסוקה ועבודה, היעד שבו את מרגישה איך כל הכוחות שלך יוצאים אל האור ומתממשים.

המשמעות שלו היא לעסוק במשהו שאת אוהבת ומחוברת אליו בשורש נשמתך, את הולכת לעבודה אך מרגישה שבעצם את צריכה לשלם למעסיקים שלך שגורמים לך הנאה ושמחה...

המשמעות שלו היא סיפוק ואושר עצום מעצם זה שאת מרגישה במקום הנכון לך, טוב לך וטוב לכל מי שקרוב אליך!

מוכנה? בוודאי! מעוניינת? ברור!

אז איך מגיעים אל היעד הנכסף? איך תדעי מהו הייעוד התעסוקתי שלך?

לאחר שנים רבות של ניסיון, אני שמחה לחלוק איתך כמה שלבים, אותם תוכלי לבצע בעצמך ובעזרת חברה / בני משפחה. אם תבצעי אותם בקפידה, הם יעזרו לך להבהיר את הדרך ולשרטט לך בס"ד מסלול אישי אל הייעוד התעסוקתי שלך.

שיקוף:

תהליך אישי כזה חייב להיעשות ביחד, אבל עם מי שנרגיש משוחררות לחלוטין לפרט ו"להשתפך" בפניה. אנחנו רגילות להחביא עמוק עמוק בפנים הרבה ממשאות הנפש שלנו, חלומות ישנים ודמיונות רחוקים אנחנו מרגישות תמיד שיש המון מגבלות חיצוניות שעוצרות אותנו מלהגיע לאן שנרצה, כמו מחסור בכסף, מחסור בזמן, תרבות, השכלה וכו'. כדי להגיע לאמת הפנימית שלנו עם כל פינותיה אנחנו זקוקות להתבוננות של מישהו "מבחוץ" על הדברים.

שיתוף:

מעבר לחלומות קסומים ושאיפות כמוסות חשוב לנו לנתח את ניסיון העבר. המטרה שלך היא לספר באופן מפורט ביותר על כל הניסיון התעסוקתי שהיה לך בחייך. חשוב מאוד לתעד את השיחה בכתב או בהקלטה / הסרטה. ספרי על כל שלב שעברת, בהתנדבות, כתחביב או בעבודה, מילוי מקום או זמני.

בקשי מהמאזין/ה לשאול אותך: מה היה לך טוב בו? איזה חלק אהבת במיוחד? במה התקשית? מה היית משנה לו יכולת? על מה החמיאו לך? מה הערך האמיתי שהרגשת שאת נותנת בעיסוק?

שפת הגוף:

הדריכי את מי שתומך/ת בך בשיחה לשים לב באיזו רמת אנרגיה והתלהבות את מדברת על התחומים השונים. בדרך כלל הגוף יקבל חיות מיוחדת, הפנים והקול שלך ישתנו לחיוב כשתדברי על משהו שקשור ליעוד שלך, הטונים יעלו והחיוניות תפרוץ.

התבוננות:

לאחר השיחה יש להתבונן בכל התוצרים, לקרוא או לשמוע מה הפיק/ה המאזין/ה מן הדברים ולהוציא מתוכם את הדגשים שחוזרים על עצמם.

לדוגמא: בכל עיסוק שהיה לך הייתה חשובה לך מאד התקשורת עם אנשים, או בעיקר הדינאמיות של התפקיד, האם נהנית ליצור סדר או דווקא להמציא משהו יצירתי משלך, אולי ויתרת על מעמד כדי להיות במקום עם פחות אחריות או להיפך בחרת את הכבוד על פני העבודה בשטח... רצוי להגיע לפחות ל-5 מרכיבים עיקריים שהם החשובים לך ביותר בעיסוק שלך, אם הם לא 'שם', זו לא העבודה שלך!

מה אני באמת רוצה?

ללא קשר לתנאי העיסוק, חשוב לבחון מהו הערך המרכזי שחשוב לך להביא לעולם. לא להסתפק ב – אני רוצה לעזור לאנשים – אלא איך היית רוצה לעזור? מה שעוזר לענות על שאלה זו היא שאלת העשר מיליון דולר. "אם היו לך עכשיו 10 מיליון דולר בבנק מה היית עושה בחייך?"

הגדרת גבולות:

בשלב זה הגדירי את כל הגבולות החשובים לך מבחינת התעסוקה העתידית, האם את יכולה עכשיו לצאת וללמוד? כמה שעות ביום ובשבוע את רוצה לעבוד? היכן ועם מי? האם יש לך כח או יכולות אחרות מוגבלות? הדגישי את הגבולות שעליהם אין אפשרות להתפשר – אלו הגבולות האדומים.

התאמה:

אחרי שהגעת למודעות גבוהה יותר בנוגע לתחום ולערך שהיית רוצה לבטא, חשוב לבחון היטב מהי הדרך הנכונה עבורך לביצוע. האם תרצי לעבוד כשכירה, כעצמאית או כפרילנסרית. והיכן את הולכת לחפש את מודעת ה'דרושים' המיוחלת או לפרסם את עצמך. יש הרבה שיקולים בנושא וחשוב לבחון את ההתאמה שלהם לאורח החיים והצרכים של המשפחה שלך. כשתדעי מה בדיוק את מחפשת, יעזור לך השם יתברך גם למצוא...

מאחלת לך הצלחה רבה בהגשמת חלומותייך כולם,

שתזכי שיתפאר השם בך ובמתנות ששלח לעולם דרכך.38 צפיות0 תגובות

רוצה לקבל 10% הנחה ברכישה הראשונה באתר?

הרשמו למועדון הלקוחות שלנו!

©כל הזכויות שמורות לבעלי האתר חכמולוג