גידול תרנגולות לביצי חופש

בחצר הבית

אלכס קצ׳אן הלוי

האקדמיה לפרמקלצ'ר:

מביאים את אספקת המזון קרוב יותר הביתה

משך הקורס: 7 פרקים ו-38 שיעורים

מה תלמדו בקורס?

01/

תכנון והכנה לאספקת הביצים השבועית שלנו

כמה ביצים בשבוע אנו רוצים? אלו גזעי עופות הם המתאימים לנו ביותר? היכן להשיג אותם? כיצד תוכלו לשלב את הלול עם גינת הירק או גינת הנוי? כל אלו הם תחומי ידע חשובים מאוד להתחלה.

02/

התשתיות הנחוצות

אנחנו מתחילים לבנות את הלול כך שיהיה נעים, נוח ובטוח לתרנגולות. הלול כולל בתוכו את דרגשי השינה וארגז ההטלה וכן את מתקני המזון והמים- על כולם נעבור בפירוט, נבחן סוגים שונים שלהם וכיצד להכין חלק לבד בבית או מהיכן ניתן לרכוש מתקנים מתאימים. 

אבל לול טוב איננו מספק רק הגנה ונוחות....לול טוב הנו בית! ובית כמו בית צריך...לפנק! לכן בפרק זה ניגע באלמנטים נוספים שתוכלו להוסיף ללול שלכם בכדי להפוך אותו אף לנעים יותר עבור התרנגולות- למשל אמבטיית חול ופינוקים נוספים....

תחזוקה וניקיון הם כמובן חלק מהסיפור של להיות לולן חובב. ככל שיש יותר עופות, כך עבודות התחזוקה והניקיון הן אינטנסיביות יותר....או שלא בהכרח. יש כל מיני פטנטים וטריקים שנלמד לשלב עוד בשלב בניית הלול כך שעבודות אלו יצטמצמו למינימום ההכרחי

03/

הזנת העופות: תזונה אידיאלית במינימום השקעה כספית

נלמד להבין את סוגי המזון השונים ותרומתם לבריאות העוף והטלת הביצים (תפוקת ביצים הנה עניין של איכות מזון). 

עניין המזון הנו קריטי להצלחת המיזם שלכם- הן מבחינת בריאות העופות והן מבחינה כלכלית (זה לא אמור להיות תחביב יקר....הרעיון הנו גם לחסוך כסף). לפיכך בפרק זה אסביר על שלושת קבוצות המזון המרכזיות (גרגירים, ירק, מזון מהחי), אלו סוגי מזון נכללים בכל קבוצה ומהיכן להשיג אותם בחינם, היכן להשיג תערובת מסחרית וכיצד לצמצם את השימוש בה, כיצד לגדל מזון חי לעופות בעצמכם, אלו סוגי ירק הכי כדאי לגדל לעופות שלכם וכיצד, ועוד ועוד. זהו פרק מעניין וגדוש (בצורה מסודרת) במידע בעל ערך רב. 

כמו כן נדבר על תוספי מזון לעופות שלכם וכיצד להכין תערובות מזון תוצרת בית עם מתכונים מראשית המאה ה-20!

04/

בריאות העופות

זיהוי ומניעת מחלות עופות. נדבר בו על ליווי וטרינר (תמיד טוב), זיהוי מחלות נפוצות בקרב תרנגולות וכיצד למנוע ולטפל בהן, זיהוי טפילים נפוצים וכיצד למנוע ולטפל בהם וכמובן חיסונים משלב האפרוח והלאה. זהו אלמנט ידע חשוב שאסור להתעלם ממנו,

הניסיון מלמד ש-1 גרם מניעה שווה יותר מ-1 טון של ריפוי ולכן למעשה פרק זה נועד לתת לכם את הידע הנחוץ למניעת מחלות וטפילי עופות מבעוד מועד.  

05/

טורפים וכיצד להתגונן מפניהם

לא רק בני אדם אוהבים בשר עוף....מגוון בע"ח אחרים ישמחו מאוד לחטוף את התרנגולות היקרות שלכם- כלבים משוטטים, שועלים, נמיות, תנים, ועוד ועוד...בפרק זה נלמד מי הם וכיצד להתגונן מפניהם (כמובן שקו ההגנה הראשון הנו בניית לול חזק ועמיד לפריצות). 

06/

התרנגולות כחיות מחמד

אם 2 הפרקים הקודמים הכניסו אתכם מעט ללחץ....הפרק הזה נועד לפרק אותו. תרנגולות הן חיות מחמד נהדרות (ויותר ויותר אנשים בעולם מגלים זאת) ובהחלט ניתן ללמד אותן להגיב אליכם. בפרק זה נלמד איך לאלף מעשית את התרנגולות להישמע לנו, טיפים מעשיים בנושא וכן כיצד לייצר חיבור בין תרנגולות לילדים ואפילו לשכנים שלכם (טיפ...שוחד ביצים טריות עוזר מאוד).

נושא נוסף שניגע בו הנו כיצד להכניס עופות חדשים ללול שלכם- לעופות יש היררכיה חברתית ברורה ונוקשה וחשוב להכיר אותה ולפעול על פי הכללים... 

07/

ביטחון תזונתי

עכשיו שאתם כבר לולנים ביתיים מן המניין ויש לכם את כל הידע לייצר לעצמכם ביצי חופש אמיתיות ובריאות, הגיע הזמן לשלב הבא - בפרק זה אלמד אתכם את יסודות החקלאות האקולוגית ומכאן תבינו שאפשר לייצר בעצמנו ביטחון תזונתי על ידי שינוי שיטת החקלאות והבאת אספקת המזון קרוב יותר הביתה.

מה קורה בקורס?

הקורס הדיגיטלי הראשון והיחיד מסוגו בישראל בו תלמדו איך לגדל להקת תרנגולות מטילות במקסימום יעילות ובמינימום זמן ומאמץ, כך שתוכלו בפשטות ותוך זמן קצר לקבל אספקה קבועה של ביצי חופש אמיתיות, בריאות (סופר פוד), נקיות מאנטיביוטיקה וחומרי הדברה רעילים וכל זאת מבלי להרעיש ולהפריע לשכנים, בלי בלאגן וריחות לא נעימים בחצר ובהשקעה כספית מינימלית.

מה יוצא לי מזה?

כבר במהלך הקורס תתחילו לבנות את הלול שלכם ולהבין מהי כמות התרנגולות שאתם זקוקים לה בכדי לקבל את כמות הביצים שתספק אתכם בהתאם לצריכתכם ובסיום הקורס תהיו כבר לולנים ביתיים מן המניין ויהיה לכם את כל הידע כדי לייצר לעצמכם ולמשפחתכם אספקה שוטפת של ביצי חופש טעימות. 

למי מתאים הקורס?

הקורס מתאים למשפחות הגרות בבית פרטי עם חצר- בעיר, במושב וכו'- ואשר מעוניינות לייצר לעצמן אספקה סדירה, שופעת ואיכותית של ביצים הכי טריות שאפשר, נקיות משאריות של תרופות ואנטיביוטיקה, ללא צער בע"ח ועם טעם וצפיפות תזונתית גבוהה מאוד.

איך זה עובד?

לאחר רכישת הקורס באתר, תקבלו במייל קישור כניסה עם פרטי הגישה לקורס. כעת תוכלו לעבור על השיעורים בקצב האישי שלכם- לבד או עם כל המשפחה. ההמלצה שלי הנה לקבוע לעצמכם פעמים בשבוע בכדי לצפות בשיעור אחד או יותר (או פרק שלם) מהנוחות של חדר העבודה שלכם בבית.

מה עוד?

אנו זמינים לכל שאלה טכנית או אחרת לגבי הקורס.

מיתוסים שאני אשמח להפריך לך על גידול תרנגולות בבית.... 

  •  תרנגולות זה מלכלך ומסריח - ממש לא מחוייב המציאות. כמו באחזקת כל סוג בע"ח אחר, אחזקה לא נכונה מייצרת לכלוך וריחות לא נעימים. בקורס שלי תלמד כיצד לתחזק להקת מטילות ללא לכלוך, ריח רע, זבובים או כל מפגע תברואתי אחר.... 

  • תרנגולות זה רעש - הרעש מגיע מהתרנגולים הזכרים, לא מהתרנגולות הנקבות...כמו כן ישנם גזעי עופות קולניים יותר וכאלו שפחות. בקורס שלי תלמדו כיצד לתחזק את התרנגולות גם בסביבה עירונית ללא תלונות השכנים.

  • ביצים 'תוצרת בית' זה סלמונלה, חיידקי אי-קולי ומחלות אחרות - האמת שכל אלו נכונים מאוד עבור ביצי סוללה (ביצים מהסופר/מכולת). בגידול ביתי נכון (לפי הנחיות קורס זה) הסיכוי להידבקות בסלמונלה או אי-קולי בגלל אכילת ביצים מהלול הביתי שלכם הנו כמעט אפסי.   

  • למה לגדל לבד כשיש במכולת/סופר? כמו שכבר הסברתי, יש המון סיבות טובות...בריאותיות, הומניות, סביבתיות, חינוכיות ועוד. נכון שיש בסופר אבל...לאחר שטועמים ביצה אמיתית- מתרנגולת בריאה (פיסית ונפשית) בגידול חופש אמיתי אין כבר דרך חזרה.

המלצות

לגדל תרנגולות בחצר הבית

מאז ומתמיד היה לי חלום - לגדל תרנגולות בחצר הבית,

והיו לי התלבטויות רבות.
פניתי לאלכס כמומחה לגידול תרנגולות, ואכן בזכות זאת הצלחתי לעשות זאת נכון.
בזכות ההכוונה שקיבלתי מאלכס, בניתי את הלול , עם אזור הטלה , האכלה ועוד ועוד.
בזכות הידע והטיפים שאלכס נתן לי אני מצליחה לגדל תרנגולות בחצר,

להנות מנוכחותם ומהביצים .
תודה אלכס

— לאה לוזון, באר שבע —

כמה זה

עולה?

550 &  

|    עד 5 תשלומים

אלכס כצ׳אן הלוי

< קצת על אלכס

עדיין בהתלבטות? צרו קשר 

רוצה לקבל 10% הנחה ברכישה הראשונה באתר?
הרשמו למועדון הלקוחות שלנו!

©כל הזכויות שמורות לבעלי האתר חכמולוג